Malownicza

Przesieka

Przesieka to niewielka miejscowość położona w centrum Karkonoszy, na północnym stoku Złotego Widoku (480-650m n.p.m), w dolinach Czerwienia, Podgórnej i Myi. Miejscowość powstała na początku XVII wieku jako leśna osada dla drwali i węglarzy.

Dzisiaj wieś słynie nie tylko z pięknych widoków i malowniczego położenia, ale również z atmosfery spokoju, wyjątkowej ciszy i swoistego odizolowania od otaczającego nas coraz częściej hałasu i codziennego gwaru. To właśnie cechy które przyciągają do Przesieki na wypoczynek i nocleg (więcej tu) spragnionych spokoju turystów nie tylko z Dolnego Śląska ale również coraz częściej gości z zagranicy. 
Swoisty klimat zapewniają również niewielkie góry porośnięte lasami i odgraniczające tę swoistą enklawę ciszy i spokoju od pobliskich miejscowości. Z wielu punktów widokowych, jak np. "Złoty Widok" można podziwiać panoramę Karkonoszy oraz Kotlinę Jeleniogórską.
 
 Okolica zachęca do wędrówek i długich spacerów. Jednym z najbardziej popularnych tras jest szlak w kierunku Schroniska Odrodzenie i dalej np. Szklarska Poręba, Karpacz lub Szpindlerowy Młyn. Ze względu na wspaniały krajobraz, w Przesiece często są organizowane plenery malarskie i fotograficzne. O atrakcyjności turystycznej miejscowości stanowi również bliskość wielu znanych zabytków.

Co warto zobaczyć

Atrakcje

Natura

Wodospad Podgórnej

Główną atrakcją Przesieki jest Wodospad Podgórnej (547m n.p.m.). Wodospad ten przebija się przez skalny wąwóz i ma potrójny spad wody o wysokości dziesięciu metrów. Jest on punktem węzłowym dla podgórskich szlaków turystycznych. Pod wodospadem jest mostek, z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na wodną kipiel.

Dla dzieci
Park
Punkt widokowy
Nie dostępny
Natura

Kamień Waloński

Waloński Kamień, zwany też Chybotkiem jest kolejną atrakcją Przesieki. Zespół skał znajdujący się pomiędzy remizą strażacką, a barem Pod Lipami. Na jednej ze skał wyraźnie widoczne jest wgłębienie w kształcie ludzkiej postaci.

Dla dzieci
Park
Nie dostępny
Park

Siruwia Ogród Japoński

Najnowaszą aktakcją Przesieki jest Siruwia Ogród Japoński położony w Przesiece 600 m n.p.m przy ul. Brzozowe Wzgórze 8B. To nie tylko oaza ciszy i spokoju, ale również przepiękny ogród, po którym spaceruje się z wielką przyjemnością. Na terenie 1,5ha znajdziemy bardzo bogaty zbiór roślin ozdobnych oraz wodospad.

Dla dzieci
Park
Nie dostępny
Zamek

Zamek Chojnik

Jednym z najbliżej położonych Przesieki zabytków jest niewatpliwie Zamek Chojnik. To również jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Karkonoszach. Z Przesieki do zamku można dojść w ok. 60 minut.

Obiekt zabytkowy
Park
Nie dostępny
© Chata Przesieka
Regulamin
Wykonanie:
NFHotel